iPad Pro s Apple Pencil verzus Surface Pro 4

iPad Pro prináša okrem veľkého displeja aj nové funkcie pre kreatívnych profesionálov, vďaka čomu sa dostáva do priamej konkurencie s tabletom Surface Pro 4 od Microsoftu. Obe zariadenia ponúkajú vlastný stylus na písanie poznámok a kreslenie, no ako platformy od seba nemôžu byť viac odlišné. Surface Pro beží na desktopovom systéme Windows 10, zatiaľ čo iPad je čistokrvným tabletom.

Serenity Caldwell z iMore vo videu porovnala stylusy oboch tabletov, Apple Pencil a Surface Pen.

Rozdiely medzi zariadeniami trefne zhodnotil aj Jacob Kastrenakes z The Verge. Obidva stylusy sú pritom rovnako dobré – s Pencil v ruke sa síce kreslí o niečo prirodzenejšie, Surface Pen zas obsahuje na svojom konci virtuálnu gumu.

Najväčšie rozdiely momentálne plynú z operačného systému a ani jeden tablet zatiaľ nie je bez vážnejších kompromisov. App Store neponúka pokročilejšie desktopové programy ako Photoshop, zatiaľ čo Surface za iPadom zaostáva v ponuke aplikácií optimalizovaných pre dotyk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.