Google Photos pre iOS čoskoro pridá funkciu, ktorá bude šetriť pamäť

Google Photos for iOS space saving features teaser 001 - Google Photos pre iOS čoskoro pridá funkciu, ktorá bude šetriť pamäť

Nový update aplikácie Google Photos prinesie schopnosť ušetriť množstvo miesta vo vašom zariadení. Fungovať bude tak, že bude nabádať užívateľa na vymazanie starých fotiek a videí, pokiaľ sú zálohované a staršie ako 30 dní.

Často sa stáva, že človek používaním kamery rýchlo naplní pamäť zariadenia, ktoré mu zrazu vypíše, že nie je dostatok miesta. Tento problém sa snaží riešiť nový update Google Photos. Poskytuje notifikácie ohľadom stavu pamäte na zariadení a ak program vyhodnotí, že pamäť sa o chvíľu zaplní, tak ponúkne možnosť na vymazanie starých fotiek a videí.

Program vymaže len tie fotky a videá, ktoré sú zálohované. Dôležité je poznamenať, že vymazané budú len zo zariadenia samotného. To znamená, že budú naďalej k dispozícií na zálohe, ku ktorej sa môžete dostať buď cez Google Photos alebo cez web photos.google.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.