Dve a pol hodiny, iPhonu to trvá až príliš dlho

Portál Toms Guide zverejnil zaujímavý test, ktorý z top-smartfónov sa nabije najrýchlejšie. Z výsledkov nebudú spokojní hlavne majitelia iPhonov.

iphone6_theverge1

Redaktori postavili v teste proti sebe rôzne tohtoročné vlajkové lode najpopulárnejších výrobcov. Okrem iPhonu 6 to boli Samsung Galaxy S6, LG G4, Motorola Droid Turbo, Google Nexus 6, Asus Zenfone 2 a HTC OnePlus 2. Aby zaistili rovnaké podmienky pre všetky mobilné telefóny, boli úplne vybité a následne naspäť nabité na päť percent. Smartfóny boli testované s nabíjačkami, ktoré sú k nim dodávané. Samozrejme aj od jej výkonu závisí rýchlosť nabíjania. Tá dodávaná s iPhonom má výkon päť wattov.

Po 15 minútach skontrolovali stav batérie. V iPhone bola nabitá na 20 percent, v tej istej dobe Galaxy S6 signalizoval 26 a Asus Zenfone 32 percent. Po 30 minútach je rozdiel medzi iPhonom a Asus Zenfonom už 17 percent.

Dve a pol hodiny, iPhonu to trvá až príliš dlho_02

Najrýchlejšie na 100 percent sa nabije Samsung Galaxy S6. Tomu to trvalo približne jednu hodinu a 22 minút. Pre porovnanie, ak budeme chcieť odísť z domu s plne nabitým iPhonom, bude nám to trvať o vyše hodinu viac ako víťazovi testu. Vlajkovej lodi Applu to trvá dve hodiny a 35 minút.

Dve a pol hodiny, iPhonu to trvá až príliš dlho_03

Teraz sa samozrejme naskytá otázka, akú kapacitu majú batérie. Samozrejme tie, ktoré majú väčšiu to trvá aj dlhšie kým sa nabijú avšak telefón by mal aj dlhšie vydržať. Ale pri pohľade na výsledky je zrejmé, že iPhone sa vždy ocitol na chvoste rebríčka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť