Čip S1 v Apple Watch obsahuje 512 MB pamäte

Stránka ABI Research prináša prvý pohľad na srdce Apple Watch, čipset S1. S1 je miniatúrnym all-in-one riešením, ktoré obsahuje všetky komponenty počítača na jednom drobnom čipe. Predošlé správy naznačovali, že Apple Watch sú výkonovo približne na úrovni procesoru A5, ktorý poháňal iPhone 4S a iPad 2, no až teraz máme možnosť nazrieť na jednotlivé komponenty tvoriace jadro hodiniek. Čip obsahuje 8 GB flash úložiska pre systém, príslušné aplikácie a hudbu (2 GB), ktoré dopĺňa 512 MB operačnej pamäte RAM, rovnako ako mali svojho času iOS zariadenia s A5. Okolo procesora ďalej nájdeme umiestnené bezdrôtové čipy na Wi-FI a NFC od Broadcomu, akcelerometer s gyroskopom a čip na indukčné nabíjanie.

***

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.