Bezpečnostní experti očakávajú nárast kybernetických hrozieb pre Apple zariadenia

Bezpečnostná firma Symantec očakáva nárast počtu kybernetických útokov na Apple produkty v roku 2016, po tom ako sa malware útoky proti iOS a Mac OS X rapídne zintenzívnili.

,,Zvýšil sa počet ľudí, ktorí začali vyvíjať malware-dizajnované útoky, aby nakazili Mac OS X a iOS zariadenia,” povedal Dick O’Brien, výskumník Symantec.

Podľa ich výskumu, útoky zamerané na malware v iOS sa medziročne zdvojnásobili, pričom útokov proti Mac počítačom je v roku 2015 až sedemkrát viac ako v roku 2014.

Správa ďalej hovorí aj o tom, že kyber útokov na iOS a OS X zariadenia bolo “celkom málo”, keď sa porovnajú s ich hlavnými konkurentami – Android v mobilnom svete a Windows v stolových počítačoch. Avšak, “množstvo malware infekcí v Apple zariadeniach dramaticky vzrástlo najmä v posledných 18 mesiacoch.”

O’Brien taktiež špekuluje o tom, že Apple Pay sa môže stať hlavným cieľom útokov v roku 2016, nakoľko v sebe skrýva financie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.