Apple ukončil podporu Windows 7 cez Boot Camp na nových MacBookoch

Boot Camp je obľúbený nástroj, s pomocou ktorého je možné nabootovať Mac do Windowsu ako akýkoľvek iné bežné PC. Apple k tomu poskytuje všetky potrebné ovládače a nástroje, stačí už len nainštalovať systém od Microsoftu. Ak si však kúpite nové modely MacBookov Pro alebo MacBookov Air, pripravte sa na to, že už na nich spustíte len Windows 8 alebo novšie. Windows 7 už v novej verzii Boot Campu nie je podporovaný podobne ako v Mac Pro z roku 2013. Posledné MacBooky Pro a Air, ktoré ešte podporovali Windows 7, sú modely z roku 2014. Jediným spôsobom, ako na nich spustiť Windows 7, ktorý mimochodom vyšiel už v roku 2009, je cez virtualizačný softvér ako napríklad VMWare Fusion alebo Parallels Desktop. Pomaly sa už blíži aj vydanie Windows 10, ktorý bude zadarmo (pre majiteľov Windows 7, 8 a 8.1) k dispozícii už toto leto.

Napriek svojmu veku je Windows 7 stále obľúbený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.