Apple ukončil podporu Windows 7 cez Boot Camp na nových MacBookoch

Boot Camp je obľúbený nástroj, s pomocou ktorého je možné nabootovať Mac do Windowsu ako akýkoľvek iné bežné PC. Apple k tomu poskytuje všetky potrebné ovládače a nástroje, stačí už len nainštalovať systém od Microsoftu. Ak si však kúpite nové modely MacBookov Pro alebo MacBookov Air, pripravte sa na to, že už na nich spustíte len Windows 8 alebo novšie. Windows 7 už v novej verzii Boot Campu nie je podporovaný podobne ako v Mac Pro z roku 2013. Posledné MacBooky Pro a Air, ktoré ešte podporovali Windows 7, sú modely z roku 2014. Jediným spôsobom, ako na nich spustiť Windows 7, ktorý mimochodom vyšiel už v roku 2009, je cez virtualizačný softvér ako napríklad VMWare Fusion alebo Parallels Desktop. Pomaly sa už blíži aj vydanie Windows 10, ktorý bude zadarmo (pre majiteľov Windows 7, 8 a 8.1) k dispozícii už toto leto.

Napriek svojmu veku je Windows 7 stále obľúbený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.