Apple sťahuje The Whole Pantry zo svojich stránok aj obchodov, autorka je obvinená z podvodu

Aplikácia The Whole Pantry je držiteľom niekoľkých ocenení a miliónom používateľov po celom svete pomáha k zdravšiemu stravovaniu. Niet preto divu, že bola v pláne aj jej verzia pre Apple Watch, na ktorú ste mohli vidieť reklamu aj na oficiálnych stránkach Apple o pripravovaných Apple Watch aplikáciách. Ani úspešná aplikácia však nezabránila Applu v tom, aby zmienky o nej odstránil z oficiálnych stránok aj obchodov.

Príčinou je, že Belle Gibson, ktorá za touto aplikáciou stojí, je obvinená z klamania o svojom zdravotnom stave a zo spreneverenia peňazí, ktoré vyzbierala na charitu. Jej príbeh začínal tvrdeniami, že sa jej nekonvenčnými metódami podarilo vyliečiť z inak smrteľnej rakoviny mozgu. Ako neskôr sama priznala, diagnóza možno nebola stanovená úplne správne. Väčším problémom sú však práve spreneverené tisíce dolárov, ktoré vyzbierala pre charity, do ktorých sa však nikdy nedostali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.