Apple sťahuje The Whole Pantry zo svojich stránok aj obchodov, autorka je obvinená z podvodu

Aplikácia The Whole Pantry je držiteľom niekoľkých ocenení a miliónom používateľov po celom svete pomáha k zdravšiemu stravovaniu. Niet preto divu, že bola v pláne aj jej verzia pre Apple Watch, na ktorú ste mohli vidieť reklamu aj na oficiálnych stránkach Apple o pripravovaných Apple Watch aplikáciách. Ani úspešná aplikácia však nezabránila Applu v tom, aby zmienky o nej odstránil z oficiálnych stránok aj obchodov.

Príčinou je, že Belle Gibson, ktorá za touto aplikáciou stojí, je obvinená z klamania o svojom zdravotnom stave a zo spreneverenia peňazí, ktoré vyzbierala na charitu. Jej príbeh začínal tvrdeniami, že sa jej nekonvenčnými metódami podarilo vyliečiť z inak smrteľnej rakoviny mozgu. Ako neskôr sama priznala, diagnóza možno nebola stanovená úplne správne. Väčším problémom sú však práve spreneverené tisíce dolárov, ktoré vyzbierala pre charity, do ktorých sa však nikdy nedostali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.