Apple plánuje prechod na OLED pre iPhone v roku 2018

Apple plánuje prechod na OLED displeje pre iPhony začiatkom roka 2018. Apple už o zámere informoval dodávateľa, ktorým bude LG.

LG navyše odhalil, že plánuje otvoriť novú továreň v Kórei v hodnote 4,2 miliardy USD. Či to bude továreň špeciálne zameraná na výrobu displejov pre iPhone zatiaľ potvrdené nie je.

V súčasnosti má Apple iba jeden produkt s OLED, ktorým je Apple Watch. Dodávateľom displejov je aj pre toto zariadenie výhradne LG.

Pre uspokojenie kapacity dodávania OLED pre Apple sa predpokladá aj spojenie LG a Samsungu, ktorí sú jediní dodávatelia tohto typu displeja na svete. Samsung navyše už v minulosti poskytoval mnohé diely pre Apple, vrátane LCD.

Špekuluje sa, že ak spoločnosť LG nebude schopná pokryť požiadavky na dodávku OLED, niektoré verzie iPhonov zostanú s LCD. Táto možnosť je ale dosť nepravdepodobná, keďže Apple skôr uprednostňuje udržanie konzistentnosti obrazoviek naprieč zariadeniami.

OLED displeje sú flexibilné a vizuálna kvalita je rovnaká ako pri LCD. Niektoré funkcie sa môžu potenciálne zhošiť, no Apple jedná s oboma dodávateľmi o odstránení možných problémov počas budúceho roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.