Apple Maps populárnejšia v iOS ako Google Maps

Vyzerá to tak, že Apple to zabralo tri roky, ale konečne sa jeho aplikácia Apple Maps stala lídrom v iOS a čo sa mapovacích aplikácií týka, je dokonca 3x viac používanejšia ako jej najbližší konkurent Google Maps

Keď Apple predstavilo v roku 2012 svoju Apple Maps aplikáciu, stretla sa takmer okamžite s vlnou kritiky. Ľudia sa sťažovali najmä na chyby, nefungujúce 3D renderovanie a nepresnosť súradníc. Kritika dohnala Tima Cooka až ku ospravedlneniu sa v otvorenom liste verejnosti. Odvtedy prešli tri roky a Apple intenzívne pracovalo na riešeniach problémov, zatiaľ čo do aplikácie pridávalo nové funkcie, aby bolo stále “na dosah” konkurencie ako napríklad Google Maps.

,,Učíme sa rýchlo a takisto rýchlo opravujeme chyby,” povedal Greg “Joz” Joswiak, viceprezident Apple pre iPhone, iPod a iOS produktový marketing. “Naučili sme sa ako funguje mapový biznis neskutočne rýchlo.”

Apple za posledné tri roky prizvalo na spoluprácu na Apple Maps mnohých expertov z iných firiem, aby dobehli odstup, ktorý si držala konkurencia.

Apple začiatkom tohto roka spustil program, v ktorom získavajú informácie prostredníctvom dodávok, ktoré jazdia po uliciach miest. Spoločnosť až dodatočne potvrdila, že vozidlá zbierajú dáta, ktoré budú slúžiť na zlepšenie Apple Maps.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť