Zabezpečenie zariadení sa podľa nového patentu môže prispôsobovať ich polohe

Najnovšie publikovaný patent Apple popisuje technológiu, ktorá dokáže prispôsobiť zabezpečenie iOS zariadení ich aktuálnej polohe. Tej sa prispôsobia parametre ako úroveň zabezpečenia či iné súvisiace nastavenia. V praxi to znamená, že by sa napríklad v neznámom prostredí aktivoval snímač odtlačkov prstov Touch ID a deaktivovalo zabezpečenie jednoduchým kódom. Tým však možnosti nekončia, softvér by mohol napríklad aj automaticky zmeniť aplikácie, ktoré sa vám zobrazujú na hlavnej obrazovke v závislosti od aktuálnej polohy. V práci by ste tak mali v popredí pracovné aplikácie a e-maily, doma napríklad hry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.