Zabezpečenie zariadení sa podľa nového patentu môže prispôsobovať ich polohe

Najnovšie publikovaný patent Apple popisuje technológiu, ktorá dokáže prispôsobiť zabezpečenie iOS zariadení ich aktuálnej polohe. Tej sa prispôsobia parametre ako úroveň zabezpečenia či iné súvisiace nastavenia. V praxi to znamená, že by sa napríklad v neznámom prostredí aktivoval snímač odtlačkov prstov Touch ID a deaktivovalo zabezpečenie jednoduchým kódom. Tým však možnosti nekončia, softvér by mohol napríklad aj automaticky zmeniť aplikácie, ktoré sa vám zobrazujú na hlavnej obrazovke v závislosti od aktuálnej polohy. V práci by ste tak mali v popredí pracovné aplikácie a e-maily, doma napríklad hry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.