V iOS 8 si budete môcť nainštalovať alternatívne klávesnice

Zbožné prianie množstva používateľov iOS zariadení sa stalo skutočnosťou. Vďaka novinkám, ktoré Apple s iOS 8 prináša pre vývojárov, si totiž budú môcť nainštalovať alternatívne klávesnice. Tie budú následne používané naprieč celým systémom. Apple pritom myslí aj na bezpečnosť, a tak tieto alternatívne klávesnice nebudú mať prístup k internetu bez toho, aby ste ho vy sami potvrdili. Na jednej strane to môže obmedziť ich funkčnosť, no na druhej strane tak budete mať istotu, že sa informácie o tom, čo píšete, nedostanú do nesprávnych rúk.

Alternatívne klávesnice si budete môcť zvoliť už aj na iOS

Alternatívne klávesnice ste si na iOS mohli vyskúšať už aj doposiaľ, no zatiaľ chýbala možnosť nastaviť ich pre celý systém. V praxi ste ich tak mohli používať len v konkrétnej aplikácii, ktorá ju používa.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.