Typo2 – nová verzia mechanickej klávesnice pre iPhone 6

Typo2 je druhá generácia špeciálneho puzdra pre iPhone, ktoré pridáva na spodnú stranu telefónu mechanickú klávesnicu podobnú tým, ktoré nájdete na Blackberry. Práve viditeľná inšpirácia telefónmi Blackberry spôsobila, že predaj prvej generácie bol kvôli súdnemu sporu zo strany Blackberry zrušený. Druhá generácia by sa však podobným právnym problémom mala vyhnúť tým, že samotný tvar klávesnice je inšpirovaný zabudovanou klávesnicou iOS, nie tou, ktorú majú telefóny Blackberry. Puzdro je dostupné vo verziách pre iPhone 5/5s/6, a ak sa pozorne pozriete na obrázok nižšie, možno si všimnete aj jeho hlavnú nevýhodu v prípade modelov 5s/6. Zakrýva totiž Touch ID, čo však podľa tvorcov Typo2 nebude pre väčšinu fanúšikov tohto riešenia závažnou prekážkou.

iPhone je s klávesnicou Typo2 zaujímavý aj pre odporcov dotykových klávesníc

Typo2 sa predáva v dvoch verziách – pre iPhone 6 za 99 USD a pre iPhone 5/5s za 79 USD. Klávesnica disponuje aj podsvietením, klávesou pre uzamknutie klávesnice, indikátorom stavu batérie a rýchlym prepínaním mien (€, $…).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.