Skypovať už budete môcť aj cez internetový prehliadač

Microsoft pokračuje vo svojej snahe zatraktívniť a sprístupniť Skype pre čo najviac používateľov. Najnovšie v tomto smere testuje betaverziu Skype pre internetové prehliadače, ktorá nevyžaduje žiaden špeciálny plug-in ani inštaláciu aplikácie Skype. Jednoducho tak budete môcť uskutočňovať videohovory, telefonáty či posielať správy. Nová betaverzia síce vyžaduje stiahnutie súboru, no s rozšírením kompatibility s využívaným protokolom, Web RTC (Web Real-Time Communication), odpadne aj tento krok. Podporované budú všetky hlavné internetové prehliadače – Internet Explorer, Chrome, Firefox a Safari. Skype cez internetový prehliadač sa bude existujúcim a novým používateľom postupne sprístupňovať v najbližších mesiacoch. Stačí sa prihlásiť na oficiálnych stránkach, kde by sa vám mala zobraziť pozvánka k testu betaverzie. Nakoľko ide o betaverziu, stále má isté problémy. Na Macu môže zvýšiť spotrebu batérie.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.