Skype vás už čoskoro dokáže tlmočiť do cudzích jazykov

Microsoft predstavil na konferencii Code prelomovú novinku pre svoju sieť Skype, ktorá je používaná najmä na celosvetové telefonovanie cez internet. Skype Translator je prekladač, ktorý dokáže okamžite prekladať to, čo hovoríte, do cudzieho jazyka. Počas ukážky na konferencii komunikovala jedna strana po anglicky, druhá po nemecky, pričom obidve počuli tú druhú stranu vo svojom jazyku. Nemecky hovoriaci diváci označili preklad za celkom dobrý, aj keď nie dokonalý.

Novinka bude spočiatku podporovať len niekoľko vybraných jazykov, s ktorými sa zatiaľ pracuje najľahšie, avšak v budúcnosti by sa mala ponuka podporovaných jazykov rozširovať. To isté platí aj pre podporované platformy – na Windows by mala služba prísť v betaverzii ešte tento rok, na ostatné podporované platformy o niečo neskôr.

komentáre
  1. Like Jaro :-D Jak takú osobu mohli dať na prezentáciu niečoho takého :-D Ale má aspoň zdravym chrup :-D

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.