Samsung je najväčším dodávateľom displejov pre iPad

Počas početných súdnych sporov Apple robí všetko pre to, aby ukázal, že Samsung je parazitujúca, imitujúca spoločnosť, ktorá mu ukradla nápady. Ani súdne verdikty v prospech Apple však nezmenia skutočnosť, že Apple je na Samsungu v súčasnosti do značnej miery závislý. Podľa najnovších správ bol Apple v prvom kvartáli 2014 na Samsungu závislejší ako kedykoľvek predtým. Samsung totiž dodal až 62 % displejov pre iPad, čo je približne 5,2 miliónov kusov. Podiel LG Display klesol v tomto kvartáli na 38 %, oproti 61 % v štvrtom kvartáli 2013. Závislosť Apple na Samsungu ako dodávateľovi súčiastok však nekončí pri displejoch, Samsung okrem iného pre Apple vyrába aj procesory, a aj keď správy naznačujú, že sa Apple snaží prejsť k iným výrobcom, dá sa predpokladať, že Samsung bude zohrávať významnú úlohu aj pri výrobe procesorov Apple A8 aj novších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.