Samsung je najväčším dodávateľom displejov pre iPad

Počas početných súdnych sporov Apple robí všetko pre to, aby ukázal, že Samsung je parazitujúca, imitujúca spoločnosť, ktorá mu ukradla nápady. Ani súdne verdikty v prospech Apple však nezmenia skutočnosť, že Apple je na Samsungu v súčasnosti do značnej miery závislý. Podľa najnovších správ bol Apple v prvom kvartáli 2014 na Samsungu závislejší ako kedykoľvek predtým. Samsung totiž dodal až 62 % displejov pre iPad, čo je približne 5,2 miliónov kusov. Podiel LG Display klesol v tomto kvartáli na 38 %, oproti 61 % v štvrtom kvartáli 2013. Závislosť Apple na Samsungu ako dodávateľovi súčiastok však nekončí pri displejoch, Samsung okrem iného pre Apple vyrába aj procesory, a aj keď správy naznačujú, že sa Apple snaží prejsť k iným výrobcom, dá sa predpokladať, že Samsung bude zohrávať významnú úlohu aj pri výrobe procesorov Apple A8 aj novších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.