Samsung chce kúpiť spoločnosť stojacu za Siri od Apple

Siri, inteligentný osobný asistent, ktorého nájdete na iOS zariadeniach, vznikol v spolupráci Apple a Nuance Communications. V Nuance sa špecializujú na technológiu pre rozpoznávanie hlasu, ktorú poskytujú aj Apple. Táto spoločnosť však možno už čoskoro spadne do rúk Samsungu. Nuance v súčasnosti diskutuje s potenciálnymi záujemcami o kúpu tejto spoločnosti, pričom na ich čele je práve Samsung. Paradoxne, Apple sa v zozname záujemcov neobjavil. Hodnota Nuance sa teraz pohybuje okolo 5,5 miliardy USD, avšak správy o možnom predaji ženú ceny akcií ešte vyššie. Príjmy predstavovali minulý rok 1,86 miliardy USD.

Ak by sa Nuance dostali do rúk Samsungu, okamžitý efekt to na Apple nebude mať pravdepodobne žiadny. Je aj v záujme Samsungu, aby Nuance prosperovali, a tak by sa zrejme ďalej snažili o spoluprácu s Apple podobne, ako je to v prípade dodávania komponentov – Samsung je najväčším dodávateľom súčiastok pre Apple. Ďalšou možnosťou je, že Apple neprejavil o Nuance záujem preto, lebo už pracuje na svojom alternatívnom riešení. Ďalšími klientmi používajúcimi technológie Nuance sú aj Samsung, Daimler AG, Panasonic, Nintendo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.