Rusko chce získať prístup k zdrojovému kódu Apple

Zatiaľ čo USA a Európa debatujú o závažných sankciách voči Rusku kvôli situácii na Ukrajine, Rusko chce prístup k najcitlivejším podnikateľským tajomstvám Apple. Rusko totiž požiadalo Apple, aby jeho vláde umožnil prístup k zdrojovému kódu iOS a OS X. Ruská vláda sa tak chce uistiť, že Apple zariadenia nie sú zneužívané na špionáž. Apple o to mal byť požiadaný začiatkom júla, keď sa jeho predstavitelia stretli s ministrom komunikácie v Rusku, Nikolaiom Nikiforovom, a ďalšími. Rusko má údajne dlhodobý vzťah s Microsoftom, ktorý poskytuje svoj zdrojový kód tretej strane, ktorá ho následne poskytuje Ruskej vláde.

Dmitry Medvedev a Steve Jobs v roku 2010. Zdroj: Cult of Mac

Apple sa zatiaľ k žiadosti zatiaľ oficiálne nevyjadrili.

komentárov
  1. poskytnut zdrojak od systemu, ktory este ako tak funguje a odolava mnozstvu toho balastu na sieti krajine s takym bordelom a mierou korupcie ako je Rusko – to by museli byt Apple na hlavu padnuty a mohol si zacat “kopat svoj hrob”.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.