Remote Assistant sa snaží zjednodušiť život nevidiacim

Remote Assistant je názov projektu, ktorého cieľom je uľahčiť život nevidiacim. Za pomoci tejto mobilnej aplikácie sa môže jej nevidiaci používateľ spojiť s priateľmi či rodinou a na diaľku požiadať o radu pomocou hlasu, videa a určenia polohy. Projekt vznikol za účelom pomoci nevidiacim a slabozrakým ľuďom v prípade, ak žiadny ich kamarát nie je nablízku. Na diaľku mu tak môžu blízki pomôcť pri riešení akéhokoľvek vizuálneho problému, ktorý sa naskytne. Neskôr by v aplikácii mala pribudnúť aj možnosť dovolať sa špecializovanému navigačnému centru Sjednednocené organizace slabozrakých a nevidomých ČR.

Viac o projekte zistíte na oficiálnych stránkach.

Aplikácia je už zadarmo dostupná v App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.