Remote Assistant sa snaží zjednodušiť život nevidiacim

Remote Assistant je názov projektu, ktorého cieľom je uľahčiť život nevidiacim. Za pomoci tejto mobilnej aplikácie sa môže jej nevidiaci používateľ spojiť s priateľmi či rodinou a na diaľku požiadať o radu pomocou hlasu, videa a určenia polohy. Projekt vznikol za účelom pomoci nevidiacim a slabozrakým ľuďom v prípade, ak žiadny ich kamarát nie je nablízku. Na diaľku mu tak môžu blízki pomôcť pri riešení akéhokoľvek vizuálneho problému, ktorý sa naskytne. Neskôr by v aplikácii mala pribudnúť aj možnosť dovolať sa špecializovanému navigačnému centru Sjednednocené organizace slabozrakých a nevidomých ČR.

Viac o projekte zistíte na oficiálnych stránkach.

Aplikácia je už zadarmo dostupná v App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.