Parallels Desktop 10 – nová verzia virtualizačného softvéru s podporou OS X Yosemite a ďalšími novinkami

Či už potrebujete aplikáciu, ktorá existuje len pre Windows, alebo sa jednoducho bojíte prechodu na OS X, na Macu to nie je problém. Okrem BootCampu, ktorý je k dispozícii zadarmo od Apple a umožňuje nabootovať do Windowsu, ako keby ste mali bežné PC, existujú aj virtualizačné riešenia, ktoré umožňujú spustiť celý operačný systém či niektorú z jeho aplikácií priamo na Macu bez potreby reštartu. Celý Windows sa tak na Macu môže zmestiť napríklad na jedno otvorené okno. Jedným z najpopulárnejších virtualizačných riešení pre Mac je Parallels Desktop, ktorý je už pre existujúcich používateľov k dispozícii vo verzii 10.

Parallels Desktop 10 prináša najmä podporu pripravovaného operačného systému OS X Yosemite, ktorý by mal byť pre verejnosť dostupný túto jeseň. Okrem toho podporuje aj ďalšie novinky od Apple ako iCloud Drive a iPhoto Library. Zjednodušená bola aj optimalizácia virtualizovaného systému pre vaše účely – či už ide o kancelársku prácu, vývoj aplikácií, hry či prácu s grafikou.

Ak prechádzate z verzie 8 alebo 9, upgrade stojí 49,99 USD a je k dispozícii už teraz. Pre ostatných bude Parallels Desktop 10 k dispozícii od 26. augusta za cenu 79,99 USD (39,99 USD pre študentov). Tí, ktorí si Parallels Desktop 9 na Mac zaregistrovali 1. augusta 2014 a neskôr majú nárok na bezplatný upgrade.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.