Microsoft je ďalším hračom, ktorý prichádza na trh s dočasnými správami

Zatiaľ čo internet zachvátila ďalšia panika súvisiaca s únikom súkromných fotografií zo siete Snapchat, „Snappening“, Microsoft vydáva svoju konkurenciu. V tomto smere nie je prvým, kto sa snaží okopírovať úspech Snapchatu, ktorý sa preslávil službou na odosielanie krátkych správ či multimédií, ktoré sa po prezretí automaticky odstránia. Nová aplikácia má názov Skype Qik a jej účel je jednoduchý – nahrajte krátke video a pošlite ho jednej alebo viacerým osobám. Má ísť o nejaký doplnok ku Skypu, kde môžete využívať plnohodnotné videohovory. Celá služba je viazaná na telefónne číslo a využíva vaše kontakty, nie je preto potrebné vytvárať nový účet ani používať ten, ktorý máte pre Skype. Ani životnosť video správ nie je tak krátka – štandardne sa odstránia po dvoch týždňoch, odosielateľ ich môže zrušiť aj skôr. Poteší aj možnosť nahrať 5 vlastných krátkych videí, ktoré môžete používať pre rýchle odpovede v situáciách, keď nemôžete nahrať nové video.

Sťahovať môžete zadarmo z App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.