Luxusní výrobcovia hodiniek sa búria proti ich imitovaniu na inteligentných hodinkách

Na rozdiel od luxusných švajčiarskych hodiniek, keď si kúpite Apple Watch, nebudete sa musieť uspokojiť len s jedným dizajnom. K dispozícii bude niekoľko rôznych náramkov a podľa nálady si budete môcť meniť aj samotné zobrazovanie času. Rovnako to platí aj pre už predávané inteligentné hodinky. Vývojári prinášajú na trh rôzne dizajny hodiniek, no nie všetky sú originálne. Proti tomu sa už postavili výrobcovia hodiniek ako Armani, Cartier, Certina, Fossil, Michael Kors, Swatch alebo Tissot, ktorí žiadajú stiahnutie dizajnov imitujúcich ich hodinky. Príčinou je samozrejme porušovanie ochranných známok a patentov. Majitelia stránok, na ktorých sú k dispozícii imitácie dizajnov hodiniek napríklad pre inteligentné hodinky Android Wear, majú od prijatia výzvy len 24 hodín na to, aby digitálne imitácie originálnych hodiniek zo svojich stránok stiahli, inak im hrozí súdny spor. Aj Apple už mal v minulosti podobný problém s dizajnom hodiniek, za ktorý musel švajčiarskym železniciam údajne zaplatiť až 16 mil. eur.

Luxusné značky hodiniek sa búria proti digitálnym imitáciám ich produktov. Zdroj: Rolex Android Wear WatchFace

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.