iOS 8 rozšíri možnosti manuálneho nastavenia fotoaparátu

Pripravovaná nová generácia mobilného operačného systému iOS 8 prinesie rozšírené možnosti manuálnych nastavení pre fotoaparát. Aj keď väčšina manuálnych nastavení sa pravdepodobne nedostane do štandardnej aplikácie Camera, Apple umožní vývojárom implementovať ich do svojich vlastných aplikácií (cez AVCaptureDevice API). Aj pri fotení iPhonom si tak už čoskoro budete môcť nastaviť parametre ako rýchlosť uzávierky, vyváženie bielej, ISO, korekciu expozície a podobne. Vývojári budú môcť využiť tieto parametre na to, aby používateľom ponúkli aj rôzne prednastavené režimy vhodné pre rôzne situácie, v ktorých sa pri fotografovaní môžu ocitnúť.

iOS 8 sprístupní vývojárom prakticky všetky možné nastavenia parametrov fotoaparátu. Zdroj: AnandTech

komentár
  1. Úplne super by bolo keby sa dala rýchlosť uzávierky nastaviť aj na videu, ideálne na 1/50, konečne by video pri silnom osvetlení netrpelo typyckým “sekaním”.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.