iOS 8 rozšíri možnosti manuálneho nastavenia fotoaparátu

Pripravovaná nová generácia mobilného operačného systému iOS 8 prinesie rozšírené možnosti manuálnych nastavení pre fotoaparát. Aj keď väčšina manuálnych nastavení sa pravdepodobne nedostane do štandardnej aplikácie Camera, Apple umožní vývojárom implementovať ich do svojich vlastných aplikácií (cez AVCaptureDevice API). Aj pri fotení iPhonom si tak už čoskoro budete môcť nastaviť parametre ako rýchlosť uzávierky, vyváženie bielej, ISO, korekciu expozície a podobne. Vývojári budú môcť využiť tieto parametre na to, aby používateľom ponúkli aj rôzne prednastavené režimy vhodné pre rôzne situácie, v ktorých sa pri fotografovaní môžu ocitnúť.

iOS 8 sprístupní vývojárom prakticky všetky možné nastavenia parametrov fotoaparátu. Zdroj: AnandTech

komentár
  1. Úplne super by bolo keby sa dala rýchlosť uzávierky nastaviť aj na videu, ideálne na 1/50, konečne by video pri silnom osvetlení netrpelo typyckým “sekaním”.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.