Apple zverejňuje na stránkach pre vývojárov aktuálne štatistiky súvisiace s rozšírením rôznych verzií iOS medzi používateľmi. Štatistiku vytvára na základe dát z App Store. Najnovšie už má iOS 7 na svojich zariadeniach nainštalovaných až 85 % používateľov. iOS 7 bol pre verejnosť sprístupnený v septembri, pričom používatelia ho prijali relatívne rýchlo. Už v decembri ho malo nainštalovaných až 74 % používateľov. Ďalšiemu rastu rozšírenia iOS 7 zrejme pomohla nedávno vydaná aktualizácia iOS 7.1, na ktorú mnohí čakali kvôli obavám z možných chýb v iOS 7. Okrem opráv niektorých nedostatkov však priniesla aj ďalšie úpravy dizajnu a nové funkcie ako napríklad CarPlay.

— Predchádzajúci
Apple neporušuje patenty Samsungu, rozhodol japonský súd
Následujúci —
Inteligentný osobný asistent Google Now je už k dispozícii pre Mac, kde je Siri?
Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica
- 23. júna 2026
- pridaj komentár
Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Koniec školského roka v iStores: Nakupujte na splátky bez navýšenia a s bonusom až do 100 €
- 19. júna 2026
- pridaj komentár
Blíži sa záver školského roka, čo pre mnohých študentov a učiteľov znamená zaslúžený oddych, no zároveň je to ideálny čas na prípravu technologickej výbavy na ďalšie obdobie.
WWDC 2026: Tim Cook sa lúči s doposiaľ najlepšou softvérovou sadou
- 10. júna 2026
- 1 komentár
WWDC 2026 je výnimočná. Je to totiž posledná konferencia, ktorú uvádzal dlhoročný výkonný riaditeľ spoločnosti, Tim Cook. Už na jeseň ho totiž v roli CEO vystrieda John Ternus.
Rozjarený víkend v iStores prinesie 3 dni plné zliav na Apple zariadenia aj príslušenstvo
- 12. mája 2026
- pridaj komentár
Od piatka 15. mája do nedele 17. mája čaká na zákazníkov v iStores špeciálna akcia Rozjarený víkend. Počas troch dní môžete získať obľúbené Apple zariadenia, príslušenstvo aj produkty pre domácnosť za zvýhodnené ceny – online aj vo všetkých predajniach iStores na Slovensku.
Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!
- 21. apríla 2026
- pridaj komentár
Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.
Motorbike Mode od Sygicu – otestovaný motorkármi, teraz pre všetkých!
- 4. apríla 2026
- pridaj komentár
Sygic GPS Navigácia, ktorá je medzi šoférmi osobnýchch áut už roky známa pre svoje pokročilé funkcie ako sú head-up displej, real-view v rozšírenej realite či rozpoznávanie dopravných značiek, vrátane režimu pre elektromobily, sa teraz rozšírila o nové používateľské rozhranie pre motocyklistov.

komentárov
Akurát, že sa v 7.1 nedá vypnúť LTE a 3G čo je na Slovensku tragédia. Pretože pokrytie sieťou 3G je veľmi slabé a hovory stále padajú.
a tiez je super ze na 7.1 na niektorych iphonoch nejde kopa veci, napriklad mne prvykrat po update nieco nejde, tak teraz mozem fotit akurat tak selfie fotky lebo zadna kamera je nefunkcna a apple sa k tomu zatial nevyjadril
Lahko sa im hovori ze 85% zariadeni ma iOS 7 ked uzivatelia sa nemaju moznost vratit naspat na iOS 6
Vlastnim 5s a tiez ipad 3 retina. Na ipade mam ios 5.1.1 chcel by som prejst na 7.1 kedze na iphone sa mi to paci ale mam velke obavy so spomalenia sistemu. Momentalne nemam problem s nicim tak nerad by som sa obmedzoval. Ma niekto taku situaciu s ipadom 3 ?
mam iPad2 3G, na nom iOS 7.1. Vsetko bez problemov, dokonca sa mi zda, ze je to este rychlejsie ako na 6.1 :-)
Napr na safari je to brutalne vidiet..
@Dzmilo
este doplnim, ze ak budes prechadzat na 7.1 z 5.1 odporucam to urobit full restorom cez iTunes (najlepsie z DFU modu)…