Fungujúci počítač Apple 1 v aukcii nenaplnil očakávania, predal sa za 365 tisíc

Ešte koncom októbra sa v New Yorku vydražil fungujúci počítač Apple 1 za rekordných 905 tisíc dolárov. Niet preto divu, že sa očakávalo, že ďalšia aukcia prinesie aspoň podobný výsledok. Ďalší plne fungujúci počítač Apple 1 sa vydražil opäť v New Yorku a na rozdiel od toho, ktorý bol dražený v októbri, išlo o kus predaný priamo Stevom Jobsom v garáži jeho rodičov, čo podkladal aj doklad o kúpe. Bez problémov na ňom funguje aj originálny Microsoft BASIC a hra Star Trek. Napriek tomu v tejto aukcii nebolo dosiahnuté ani očakávané rozpätie 400 až 600 tisíc dolárov. Apple 1 sa v nej predal za 365 tisíc dolárov, teda len o niečo viac ako tretina vydraženej sumy z októbra. Vyššie predajné sumy boli v aukciách aj v minulosti. Táto aukcia ukazuje, že hodnota zberateľských kúskov Apple je veľmi kolísavá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.