Fungujúci počítač Apple 1 v aukcii nenaplnil očakávania, predal sa za 365 tisíc

Ešte koncom októbra sa v New Yorku vydražil fungujúci počítač Apple 1 za rekordných 905 tisíc dolárov. Niet preto divu, že sa očakávalo, že ďalšia aukcia prinesie aspoň podobný výsledok. Ďalší plne fungujúci počítač Apple 1 sa vydražil opäť v New Yorku a na rozdiel od toho, ktorý bol dražený v októbri, išlo o kus predaný priamo Stevom Jobsom v garáži jeho rodičov, čo podkladal aj doklad o kúpe. Bez problémov na ňom funguje aj originálny Microsoft BASIC a hra Star Trek. Napriek tomu v tejto aukcii nebolo dosiahnuté ani očakávané rozpätie 400 až 600 tisíc dolárov. Apple 1 sa v nej predal za 365 tisíc dolárov, teda len o niečo viac ako tretina vydraženej sumy z októbra. Vyššie predajné sumy boli v aukciách aj v minulosti. Táto aukcia ukazuje, že hodnota zberateľských kúskov Apple je veľmi kolísavá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.