Časopis Macworld po tridsiatich rokoch končí

Apple komunita prichádza o časopis, ktorý tu je s nami už 30 rokov, a sprevádzal značku Apple už od čias, keď Steve Jobs v roku 1984 predstavil nový Macintosh. Materská spoločnosť IDG, ktorá vydáva aj PCWorld a TechHive, prepúšťa väčšinu zamestnancov Macworldu vrátane šéfredaktora Jasona Snella. Ten sa už nevedel vysporiadať s neustálymi zmenami vo vedení, ktoré boli sprevádzané škrtmi v rozpočtoch. Titulná stránka posledného novembrového čísla Macworldu však bude patriť práve jemu a jeho stĺpčeku, kde sa s čitateľmi rozlúči.

Toto bolo prvé číslo Macworldu v roku 1984, v novembri uvidíme posledné.

Macworld bol zodpovedný aj a odštartovanie každoročnej výstavy Macworld Expo, kde bol až do roka 2008 hlavným vystavovateľom Apple. Neskôr sa však Apple rozhodol, že bude nové produkty predstavovať na vlastných podujatiach, ktoré si vie lepšie časovo prispôsobiť. Osud Macworld Expo je zatiaľ nejasný, stránky Macworld.com budú pokračovať aj naďalej s obmedzeným tímom.

komentáre
  1. No hej.. cely apple pada na hubu. A zial aj ty co s nimi boli prepojeni. Skoda steva jobsa. ale peniaze nedokazu zariadit vsetko. lepsie to uz nebude. a ak sa to tak javi je to len fatamorgana. uspechy odchadzaju a historia sa opakuje. zial… :(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.