Časopis Macworld po tridsiatich rokoch končí

Apple komunita prichádza o časopis, ktorý tu je s nami už 30 rokov, a sprevádzal značku Apple už od čias, keď Steve Jobs v roku 1984 predstavil nový Macintosh. Materská spoločnosť IDG, ktorá vydáva aj PCWorld a TechHive, prepúšťa väčšinu zamestnancov Macworldu vrátane šéfredaktora Jasona Snella. Ten sa už nevedel vysporiadať s neustálymi zmenami vo vedení, ktoré boli sprevádzané škrtmi v rozpočtoch. Titulná stránka posledného novembrového čísla Macworldu však bude patriť práve jemu a jeho stĺpčeku, kde sa s čitateľmi rozlúči.

Toto bolo prvé číslo Macworldu v roku 1984, v novembri uvidíme posledné.

Macworld bol zodpovedný aj a odštartovanie každoročnej výstavy Macworld Expo, kde bol až do roka 2008 hlavným vystavovateľom Apple. Neskôr sa však Apple rozhodol, že bude nové produkty predstavovať na vlastných podujatiach, ktoré si vie lepšie časovo prispôsobiť. Osud Macworld Expo je zatiaľ nejasný, stránky Macworld.com budú pokračovať aj naďalej s obmedzeným tímom.

komentáre
  1. No hej.. cely apple pada na hubu. A zial aj ty co s nimi boli prepojeni. Skoda steva jobsa. ale peniaze nedokazu zariadit vsetko. lepsie to uz nebude. a ak sa to tak javi je to len fatamorgana. uspechy odchadzaju a historia sa opakuje. zial… :(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.