Bluetooth 4.2 prinesie priame pripojenie na internet, rýchlejší prenos a vyššiu bezpečnosť

Význam Bluetooth pri moderných zariadeniach neustále rastie a je nevyhnutný napríklad aj pre nové spôsoby prepojenia medzi OS X a iOS ako Handoff či Continuity. Už teraz však vieme, čo prinesie nová špecifikácia Bluetooth 4.2. Zásadnou novinkou bude schopnosť pripojených inteligentných zariadení pristupovať priamo na internet s podporou IPv6. To umožní výrobcom týchto zariadení priniesť ďalšie zaujímavé inovácie a nové funkcie.

Dátové prenosy budú cez Bluetooth 4.2 oproti predchádzajúcim verziám až 2,5-násobne rýchlejšie. Narástla aj veľkosť prenášaných paketov, vďaka čomu by malo dochádzať k menšiemu počtu chýb počas prenosu dát. Obidve zlepšenia prinesú aj zníženie spotreby batérie a efektívnejšie pripojenie.

Tvorcovia novej špecifikácie mysleli aj na bezpečnosť a súkromie používateľov. Tí budú mať možnosť udeliť alebo zamietnuť možnosť sledovania ostatnými Bluetooth zariadeniami. Užitočné to je napríklad pri nakupovaní v moderných obchodoch, ktoré majú tzv. Bluetooth Beacons schopné komunikovať so smartfónom po tom, čo sa k nim priblížite. Bez vášho povolenia tak nebudú môcť tieto Beacons sledovať vaše zariadenie.

Nová špecifikácia je k dispozícii už teraz, priamy prístup k internetu príde do mesiaca. Podľa vyjadrenia Bluetooth SIG pre Slashgear je možné bezpečnostné funkcie Bluetooth 4.2 pridať na súčasné zariadenia prostredníctvom aktualizácie firmvéru, avšak zvýšené prenosové rýchlosti a väčšie pakety vyžadujú aj nový hardvér. Implementácia bezpečnostných funkcií tak závisí od výrobcu, a len čas ukáže, či sa pre ňu rozhodne aj Apple alebo to vyhradí len pre nové zariadenia. Podrobnosti o Bluetooth 4.2 nájdete na oficiálnych stránkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.