Apple ukončuje partnerstvo s GT Advanced

GT Advanced je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou zafíru, s ktorou Apple len prednedávnom uzavrel partnerstvo, a už podali obidve spoločnosti žiadosť o jeho ukončenie. Ako sa totiž ukázalo, GT Advanced sa dostali do finančných problémov, z ktorých je jediným východiskom bankrot. GT Advanced v rámci dohody predá svoje výrobné zariadenia, pričom časť príjmov z predaja pôjde Apple ako náhrada za poskytnutú pôžičku. Kvôli bankrotu GT Advanced príde o prácu vyše sedemsto zamestnancov, úplné uzatvorenie prevádzky sa očakáva 31. decembra. V súčasnosti nie je jasné, aký to bude mať dopad na Apple. Pôvodne sa špekulovalo, že zafírové sklíčka budú použité aj na iPhonoch, no bez GT Advanced sa zrejme nepodarí vyrobiť ich dostatočné množstvo. Zafírové sklíčka budú používať aj isté modely Apple Watch.

Krach GT Advanced bol pre Apple prekvapením

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.