Apple ukončuje partnerstvo s GT Advanced

GT Advanced je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou zafíru, s ktorou Apple len prednedávnom uzavrel partnerstvo, a už podali obidve spoločnosti žiadosť o jeho ukončenie. Ako sa totiž ukázalo, GT Advanced sa dostali do finančných problémov, z ktorých je jediným východiskom bankrot. GT Advanced v rámci dohody predá svoje výrobné zariadenia, pričom časť príjmov z predaja pôjde Apple ako náhrada za poskytnutú pôžičku. Kvôli bankrotu GT Advanced príde o prácu vyše sedemsto zamestnancov, úplné uzatvorenie prevádzky sa očakáva 31. decembra. V súčasnosti nie je jasné, aký to bude mať dopad na Apple. Pôvodne sa špekulovalo, že zafírové sklíčka budú použité aj na iPhonoch, no bez GT Advanced sa zrejme nepodarí vyrobiť ich dostatočné množstvo. Zafírové sklíčka budú používať aj isté modely Apple Watch.

Krach GT Advanced bol pre Apple prekvapením

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.