Apple sťahuje produkty Bose z predajní a online obchodu

Apple obchody boli vždy domovom pre množstvo prémiových značiek okrem samotného Apple. Dlhodobo ste tu tak mohli nájsť aj prémiovú značku zameranú na zvukové riešenia, Bose. Od akvizície Beats Applom sa však vzťahy medzi Apple a Bose zhoršili natoľko, že teraz Apple pristúpil k stiahnutiu všetkých Bose produktov zo svojich kamenných predajní aj online obchodu. Bose v lete po tom, čo bola akvizícia Beats Applom oficiálna, zažalovali Beats za zneužívanie ich technológií na rušenie okolitého hluku. Súdny spor napokon skončil dohodou, no začiatkom októbra tu bol ďalší krok proti Apple Beats – Bose uzavreli zmluvu na exkluzivitu s NFL hráčmi, ktorí mali následne zakázané používanie slúchadiel Beats. Netrvalo dlho a už sa objavila správa, že Colin Kaepernick porušil toto pravidlo a za to, že na tlačovú konferenciu po zápase prišiel so slúchadlami Beats dostal pokutu 10 tisíc USD. Samozrejme, ostatné prémiové značky slúchadiel či reproduktorov ako napríklad Bowers & Wilkins či Sennheiser budú v Apple obchodoch aj naďalej dostupné.

Rebélia – Kaepernick prišiel na tlačovku so slúchadlami Beats, bude ho to stáť desať tisíc dolárov. Zdroj: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.