Apple má tiež záujem o virtuálnu realitu, zháňa nových programátorov

Virtuálna realita, za ktorej súčasnou popularitou stojí najmä Oculus Rift, ktorý to celé začal, láka viaceré veľké spoločnosti vrátane Applu. Ten má v tejto oblasti registrovaných niekoľko patentov, no to je zrejme len začiatok. Najnovšie totiž zháňa nových programátorov, ktorí by mali vytvárať používateľské rozhranie pre zážitok budúcej generácie, vrátane integrácie so systémami virtuálnej reality. Oculus Rift je v súčasnosti vlastnený Facebookom a k zákazníkom by sa mal dostať už budúci rok. Project Morpheus je podobné zariadenie vyvíjané pre Sony Playstation. Apple v tejto oblasti vlastní spoločnosť PrimeSense, ktorá vyvinula populárny Kinect pre Xbox 360. Konkrétne plány Apple v súčasnosti nie sú známe. Špekuluje sa o prepojení s Apple TV alebo iOS zariadeniami, ktoré už v súčasnosti patria k najobľúbenejším herným zariadeniam, no taktiež je možné, že Apple pracuje len na softvérovom riešení.

Patent na virtuálny headset má aj Apple – stane sa však skutočnosťou? Zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.