Apple blokuje aplikácie, ktoré vás nútia sledovať reklamy či zdieľať na sociálnych sieťach

Freemium model patrí v súčasnosti k najobľúbenejšiemu v App Store. Aplikácie, resp. hry, sú v rámci neho prístupné zadarmo, avšak v aplikácii si musíte dokupovať virtuálnu menu prípadne iný ekvivalent. Často je pritom ponúkaná alternatíva v podobe možnosti sledovať reklamy alebo zdieľať hru na sociálnych sieťach, za čo taktiež dostanete virtuálnu menu. Týmto aplikáciám v App Store zrejme odzvonilo. Apple totiž prestal povoľovať ich vloženie do App Store. Odvoláva sa pri tom na pravidlá App Store, ktoré okrem iného zakazujú odkazovať na iné (nie vlastné) aplikácie, využívať aplikácie na propagáciu ostatných aplikácií. Minulosťou by tak mali byť aj položky v menu hier, ktoré odkazujú na ďalšie hry. Nie je taktiež prípustné dávať hráčom virtuálnu menu za sledovanie reklamných videí. Cieľom je zvýšiť úroveň aplikácií v App Store a zabrániť vývojárom zarábať na aplikáciách týmto spôsobom. Zmeny zrejme súvisia aj s novými spôsobmi vyhľadávania aplikácií, ktoré prinesie iOS 8.

Apple sa nepáči ponúkanie virtuálnej meny za sledovanie reklám. Zdroj: TechCrunch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.