Výroba čipov Apple A9 bude rozdelená medzi Samsung a TSMC

Milióny fanúšikov Apple si pod vianočným stromčekom rozbalia nové iOS zariadenia, ktoré sú prvými mobilnými zariadeniami s procesorom Apple A7 so 64-bitovou architektúrou, no Apple už uzatvára kontrakty na čipy Apple A9. Táto generácia čipu bude vyrábaná 14/16 nanometrovou technológiou a jeho produkciu si rozdelia Samsung a Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). V rámci snahy Applu obmedziť svoju závislosť na Samsungu, ako hlavnom výrobcovi čipov pre iOS zariadenia, pripadne na TSMC 60 – 70 % výroby. Zvyšok, teda 30 – 40 % pripadne na Samsung. Výroba čipov Apple A9 je naplánovaná na rok 2015.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.