Rolomotion urobí z iOS zariadenia a Apple TV herné zariadenie podobné Nintendu Wii

Rolomotion je názov nového projektu vývojárov z Rolocule. Vďaka chytrému využitiu dostupných technológií s iOS zariadeniach a Apple TV sa vývojárom podarilo vytvoriť spojením týchto zariadení alternatívu k hernej konzole Nintendo Wii. iPhone či iPod touch streamuje hru na Apple TV a zároveň slúži aj ako pohybový ovládač. Vďaka zabudovaným senzorom monitoruje všetky pohyby, ktoré s ním urobíte, a samozrejme sú rozoznané aj hrou.

Prvou hrou, na ktorej vývoji v súčasnosti pracujú, je Motion Tennis. iOS zariadenie nahradí tenisovú raketu a postava na obrazovke jednoducho napodobňuje vaše pohyby. V hre nebude chýbať ani multiplayer a postupom času môžeme očakávať použitie tejto technológie aj v iných hrách. Do úvahy prichádza aj zverejnenie SDK pre ostatných vývojárov, ktorí by tak technológiu mohli implementovať aj do svojich hier.

Rolomotion Nintendo Wii na Apple TV iPhone iPod touch

Na prvý pohľad je však viditeľný možný problém tohto riešenia – iPhony, ktoré sa hráčom vyšmyknú a skončia priamo v TV. Podobný problém postihol aj Nintendo Wii, avšak tam to bolo riešené pridaním gumového obalu a putka na ruku. Najnovšia generácia iPodu touch už má k dispozícii aj oficiálne farebné putká

   

Koncom apríla bude spustený uzatvorený betatest, na ktorý sa môžete prihlásiť prostredníctvom oficiálnych stránok.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?