Microsoft kúpil divíziu Nokie zaoberajúcu sa zariadeniami a službami

O akvizícii Nokie Microsoftom sa špekulovalo už dlhšie. Zlé jazyky tvrdili, že Microosft čaká na ďalší pokles hodnoty Nokie, aby ju napokon mohol kúpiť. Nakoniec to dopadlo tak, že teraz Microsoft odkúpil nie celú Nokiu, ale len jej divíziu zaoberajúcu sa zariadeniami a službami. Cieľom Microsoftu je spojiť hardvér a softvér podobne ako napríklad Apple. Keďže Microsoft vytvára operačný systém Windows Phone, ktorý sa používa na smartfónoch Nokie, po odkúpení bude mať možnosť ešte viac skvalitniť prepojenie hardvéru a softvéru. Súčasťou dohody je prechod 32 tisícov zamestnancov Nokie do Microsoftu. Microsoft kúpou získava aj značky Lumia, Asha a samozrejme aj licenciu na používanie značky Nokia. Microsoft taktiež získa aj dlhodobú licenciu s Qualcommom na výrobu čipov.

komentáre
  1. Asi docitali a pochopili kapitolu “Odkaz” zo Zivotopisu Steva Jobsa. Ballmera sa uz zbavili, teraz je na rade integracia HW a SW. Mozno to nakoniec po dlhom case zacnu robit dobre. Kto vie. :)

  2. Filip, aj Fico a jeho kumpani maju slusny market share a zdaleka to neznamena to, co si tym chcel naznacit ;):)  (to nebol utok na android ;) )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?