iPhone 5S a 5C prinášajú oproti iPhonu 5 aj vyššiu kapacitu batérie

Medzi zlepšeniami, ktoré nové iPhony prinášajú, nájdeme aj kapacitu batérií. Nielen iPhone 5S, ale aj iPhone 5C prinášajú oproti iPhonu 5 vyššiu kapacitu batérie. V prípade iPhonu 5C je kapacita batérie zvýšená približne o 5 %, v prípade iPhonu 5S až 10 %. Podľa oficiálnych informácií by väčšia kapacita batérie mala priniesť o dve hodiny dlhšiu výdrž pri telefonovaní na 3G sieti alebo prehliadaní internetu cez vysokorýchlostné LTE pripojenie. To znamená, že namiesto pôvodných 8 hodín vydržia obidva nové iPhony až 10 hodín v oboch spomenutých využitiach. V pohotovostnom režime znamená nárast kapacity batérie zvýšenie výdrže batérie z 225 hodín na iPhone 5 na 250 hodín na nových iPhonoch.

Nakoľko citeľné bude predĺženie výdrž batérie v praxi ukážu až prvé podrobné testy. Nové iPhony sa začnú v prvých krajinách predávať už 20. septembra.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…