Incognito prehliadanie internetu v Chrome pre iOS nie je až tak tajné

Vývojárom z dizajnovej firmy Parallax sa podarilo objaviť závažný nedostatok najnovšej verzie internetového prehliadača Chrome, konkrétne vo funkcii pre súkromné prehliadanie Incognito. Táto funkcia slúži pre situácie, keď nechcete, aby sa niekto mohol dostať k informáciám o tom, aké stránky ste navštívili. V prípade Chrome pre iOS to však nefunguje tak, ako má. Kvôli chybe sa vyhľadávania z Incognito režimu zobrazujú aj pri bežnom vyhľadávaní na Google. Stačí niečo vyhľadávať v Incognito režime, otvoriť bežné okno a ísť na Google.com, kde po kliknutí na vyhľadávacie pole uvidíte, čo bolo vyhľadávané cez Incognito.

   

Paradoxom je, že Google o probléme vie, no napriek tomu naňho používateľov neupozorňuje dostatočne. Problém má byť v obmedzeniach iOS, no z hľadiska používateľa by bolo lepšie, ak by nefungujúce Incognito radšej v Chrome vôbec neponúkali. Pre anonymné prehľadávanie internetu môžete využiť aj Private Mode v Safari.

komentáre
  1. Akosi mi nie je jasne kde v iOS sa da otvorit Pirvate window v Safari. Asi tym autor myslel Safari v Mac OS X. Alebo je to mozne ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?