Apple vráti peniaze britským rodičom, ktorých syn cez In-App Purchases minul za 15 minút 2 550 USD

Päťročný chlapec z Veľkej Británie omylom minul 2 550 USD nákupom doplnkového obsahu v iOS hre Zombies vs Ninja za iba 15 minút. Požiadal svojho otca, aby mu zadal heslo a následne začal, neuvedomujúc ci, čo robí, o dušu nakupovať.

Neskôr, keď sa Danny Kitchen dozvedel, čo urobil, povedal: „Bál som sa a bol som smutný. Teraz mám iPad zakázaný.“ Správu priniesla britská BBC.

komentáre
 1. Stupídnosť rodičov nepozná hraníc.
  Ja by som im to nechal zaplatiť všetko, aby mali poučenie že za “ICH” sprostosť sa platí.

  0
  0
 2. Som zvedavý, ako sa budeš tváriť, keď ti tvoje dieťa vyvedie nejakú hovadinu a potom ti príde zaplatiť nejaký “menší” účet… No a okolie sa ti bude smiať, že čo si za paka, keď si nevieš dať na vlastné dieťa pozor, prípadne ho slušne vychovať.

  0
  0
 3. Gen, ty si iny tvrdas, to hovoris len preto, ze names deti;) Netusis, ako to cele bolo, situacia, kontext… tak si to svoje “spravodlive trestanie” rodicov odpust.
  .
  Mna na clanku zaujala ina vec. Firemna kultura. Zakaznici sa ozvali, ze obsah sice bol kupeny, ale nie umyselne, nepotrebuju ho. Apple urcite porozmyslal a pochopil, ze je to uplne mimo spravania vasiny nakupujucich a preto peniaze vratil (tak si to nejak predstavujem, ze to bolo)
  .
  No a teraz si predstavte, ze by sa vam to stalo na Slovensku a reakciu slovenskej firmy (dosadte si svoju, ja som raz mal ucet za data v Orange 450 €. Zbytocne som im vysvetloval, ze nech sa pozru na moje faktury 10 rokov dozadu, ze to bolo nechtiac… Nebol to roaming, suviselo to s prenosom cisla a tym, ze limit bol prave tento den 1 MB – obrazne a nie 6000MB, ako som bol zvyknuty. Mesiac predtym aj mesiac potom som bol zase hlboko pod limitom, ale Orange nemal hanbu ma skasirovat)
  .
  Ak pisem, ina firemna kultura

  0
  0
 4. Ľudia, ľudia, nedá mi to, na vás nereagovať :D
  … alebo nie, skrátim to. Už ma unavuje ešte aj tu niečo pracne vysvetľovať nechápavým ľuďom. Jednoducho som perfekcionista a “blbosť” netolerujem a výhovorky typu “Ja som nevedel, že to takto funguje. Odkiaľ som to mal vedieť? ” ma privádzajú do nepríčetnosti.
  Garantujem vám, že mne by sa také niečo stať nemohlo !!!

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.