Apple redukuje náklady na rekonštrukciu campusu, ukázal nové plány

Začiatkom apríla sme vás informovali o aktuálnych správach z projektu prestavby Apple campusu v Cupertine. Tie by sa dali zrhnúť dvoma slovami – dokončenie sa vzďaľuje a celý projekt sa už teraz predražuje. Apple preto pristúpil k znižovaniu nákladov na projekt a poskytol mestu zrevidované plány.

Zdroj: Apple Campus 2, Project Decription, April 2013V pôvodných plánoch  bola okrem výstavby samotného campusu plánovaná aj výstavba priľahlých  budov na pozemku o rozlohe takmer 56 tísíc metrov štvorcových, kde by mal  byť priestor pre až 2200 zamestnancov a ich kancelárie, výskum a vývoj  nových projektov. Budovy označované v rámci projektu ako Tantau Development  mali byť postavené v dvoch fázach. Prvá polovica spolu s hlavným  campusom, druhá polovica až v druhej fáze neskôr.

Podľa nových plánov sa však celá výstavba Tantau Development odkladá do druhej fázy „na neskôr“. Druhá fáza by mala začať až po dokončení hlavného Apple campusu. Okrem znižovania nákladov prináša zrevidovaný plán poskytnutý mestu aj zlepšený prístup pre cyklistov a o niečo viac parkovacích miest.

Oficiálna dokumentácia k projektu výstavby Apple campusu je k dispozícii tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?