Apple Maps už používa na iOS niekoľkonásobne viac používateľov ako Google Maps

Napriek ťažkým začiatkom môže Apple označiť svoje vlastné mapy za veľký úspech, zatiaľ čo Google kvôli nim stratil ohromné množstvo používateľov. Aspoň tak to vyzerá podľa najnovších dát zverejnených stránkami The Guardian. V septembri tohto roku bolo v USA až 35 miliónov aktívnych používateľov Apple máp, oproti len 6 miliónom iOS používateľov máp od Google. Google Maps používa v USA už len 58,7 miliónov používateľov, minulý rok to bolo ešte 81,1 miliónov. V rovnakom čase stúpol počet používateľov iOS a Androidu z 103 miliónov na 136 miliónov. Nemalý podiel na tom má skutočnosť, že Apple Maps sú na iOS štandardné, a väčšina používateľov už jednoducho nemá potrebu siahnuť po konkurencii. Google však vďaka Androidu môže počítať so stabilnou základňou používateľov platformy, avšak o Apple používateľov pomaly, ale isto, prichádza.

komentárov
 1. Apple mapy sú stále chybové. Google je idtota. Je pravda, že najprv to skúšam cez apple, ale vždy mi to vyhodí nespoľahlivú vec a musím zapnúť Googlemaps. :-/

 2. veru na Slovensku.. napríklad dnes: Tajovského 28 v BB, podľa Apple naľavo od cesty v smere jazdy, podľa Google napravo a asi o 100m skôr. Keď blúdiš autom  a nie všade sa dá otočiť, komplikuje to občas život.
  Apple lepšie prostredie a ovládateľnosť, Google lepšia lokalizácia a fotky.
  Napríklad porovnaj fotky na oboch: 48.766698, 17.799118‎ (+48° 46′ 0.11″, +17° 47′ 56.82″)

 3. len preto to ma uspech na ios, lebo priznajme si ze vacsina uzivatelov ios su technicky analfabeti, vidim to vela krat vo svojom okoli.. nech apple takymto ludim nadeli akukolvek blbost, tak su spokojny.. nainstalovat nieco nove castokrat ani nevedia .. co uz… na to bol zalozeny prichod apple maps, lebo apple vedel vedel ze im to prejde aj ked to bude nedorobok

 4. Vždy je to do istej miery kompromis. Máš pravdu, ludia odpustia. Ale iba preto, že dostávajú na druhej strane, v iných parametroch oveľa viac ako od konkurencie.
  Ak si k ich veciam vytvoríš vzťah (faktor, ktorý hrá úlohu už pri samotnom návrhu produktu, a nie je to nič mimoriadne), drobné prešlapy odpustíš. Tak to máš vo všetkom..

 5. Ono by bolo treba najprv definovat slovo pouziva… vela ludi ma na iPhone nahodene obe aplikacie, lebo Solosnicu hladat pri Neusiedler See je asi blbost. Primarne clovek siahne po apple mapach, ale ked to najde koninu (a to dost casto najde), tak musi otvarat tie googlacke. Hlavne na slovensku sa oprava chyb v apple mapach deje straaaasne pomaly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť