V OS X 10.7.3 majú kurzory novú podobu aj rozlíšenie

Na začiatku februára Apple vypustil novú verziu OS X Lion – 10.7.3. Pribudlo do nej 7 jazykov (medzi nimi aj Slovenčina) a niekoľko ďalších vylepšení. Okrem toho sa zmenila vizáž a kvalita niektorých kurzorov. Väčšie rozlíšenie sa prejaví hlavne pri používaní funkcií z Universal Access, ale môže to naznačovať aj príchod kvalitnejších displejov.

Naposledy, keď do Lionu pribudli pozadia vo vysokom rozlíšení, mnohí sa domnievali, že to naznačuje príchod nových displejov alebo MacBookov s vysokým rozlíšením. Často sa dokonca používal výraz „retina“. Nič také sa však nestalo, aj keď netreba pochybovať o ambíciách Applu. Predovšetkým v dobe prichádzajúcich čipov Ivy Bridge od Intelu, podporujúcich 4K rozlíšenie. To, že Apple zlepšil kurzory v 10.7.3 môže byť tiež jeden z krokov, vedúcich k zvyšovaniu kvality displejov. Nenechajme sa však zbytočne nadchýnať.

Minulý rok sa začalo šepkať o MacBookoch s retina displejmi. S rozlíšením 2880×1800 (15″) mali prísť v druhom štvrťroku 2012. Nové MacBooky v nasledujúcich mesiacoch určite prídu a potešili by, keby ich rozlíšenie bolo také veľké, ako sa očakáva.

nová vizáž kurzorov v 10.7.3  

Porovnanie kurzorov v 10.7.2 a 10.7.3. Zdroj: @marcedwards.

ikona screenshotu okna  

Zmeny sa dočkal aj fotoaparát, ktorý robí screenshoty okien po skratke  cmd + shift + 4 a stlačení medzerníka.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend