Samsung nie je jediným dodávateľom displejov pre Apple

V súvislosti s novým iPadom obletela svet správa Bloombergu, podľa ktorej je výhradným výrobcom Retina displeju pre Apple Samsung. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by tieto spoločnosti medzi sebou zároveň neviedli hneď niekoľko súdnych sporov o patenty a to, kto koho imituje. V súvislosti s týmito skutočnosťami nevyzeralo rozhodnutie odkázať výrobu iPadu tretej generácie výhradne na tvrdo konkurujúci Samsung ako najlepšia voľba.

Netrvalo však dlho a Reuters túto správu vyvracia. Podľa zdrojov blízkych výrobe Retina displejov vyrába okrem Samsungu Retina displeje pre Apple aj LG Display. Ak si teda plánujete v dohľadnej dobe kúpiť nový iPad, pravdepodobne v ňom budete mať displej od LG alebo Samsungu. Neskôr by sa k týmto dvom výrobcom mal pridať aj tretí, Sharp, ktorý mal doteraz problémy so splnením náročných požiadaviek Applu

komentár
  1. :D, nechccel apple úplne všetkých nahradiť Sharpom?
    Myslím, že im dali aj nejaké peniaze na inováciu a modernizáciu fabrík, aby zvládli náročné požiadavky apple, očividne to nebude také ľahké ;)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.