Pozrite sa, ako budú vyzerať ikony pre iPad s Retina displejom

Už minulý týždeň ste sa mohli dočítať o Retina displeji pre iPad 3. MacRumors priniesli informácie, podľa ktorých považujú predstavenie Retina iPadu 3 za takmer isté. Hovoríme o rozlíšení 2048×1536, no nie každý vie, ako veľké v skutočnosti toto rozlíšenie je. Pre porovnanie však ako príklad postačia Full HD televízory, ktoré máme v obývačkách. V uhlopriečkach často presahujúcich 50″ majú vysoké rozlíšenie 1920×1080. Samozrejme, sedíme od nich ďalej, no aj tak je rozlíšenie 2048×1536 na 9,7″ uhlopriečke iPadu 3 obdivuhodné. Aby ste si mohli predstaviť, aký stupeň detailov nám Retina displej na iPade prinesie, kliknite na nasledujúci obrázok, aby ste ho videli v plnom rozlíšení. Ide o ikonu aplikácie, ktorá bude rovnako veľká ako na vašom súčasnom iPade, no omnoho detailnejšia.

komentárov
  1. presne tak, co to za blbosti pisete? ak by bola ta ikonka v takom rozliseni zobrazena aj na iPade, to by musel byt ten displej aspon 12000×9000 pixelov

    0
    0
  2. Kedze ma ten obrazok rozlisenie 2048×1536, asi tazko bude ikona rovnako velka ako na mojom ipade1, jedine ze by v novom iOS bola na kazdej ploche iba jedna ikna co je dost nepravdepodobne :-)

    0
    0
  3. Somarina… Clovek co pisal tento clanok ma zrejme troska medzery v oblasti grafiky…

    Ikony na ipade s retina displayom budu mat len 2x take rozlisenie ako na prvom a druhom ipade, cize nie 72 ale 144x144px. Uz teraz maju Ikony na iphone s retinou 114x114px…

    0
    0
  4. Zato ty sa vyznáš :). Pokiaľ viem tak bude mať 4- násobné rozlíšenie a nie 2-násobné. 1×1=1, 2×2=4, 4:1=4 V podstate 2048×1536 je 4-násobok 1024×768 a nie 2-násobok :).

    0
    0
  5. pre tých čo nechápu : to je zväcsena ikonka, rozmer ikonky na ipade je 72×72 pixelov, to znamena ze aj na ipade 3 bude 72×72 ten velky obrazok po zmenseni na 72×72 bude mat extremnu kvalitu o to tu ide

    0
    0
  6. podla mojho nazoru ipad 2 ikonka ma 72×72 pix, na ipade bude mat 144×144
    teda dvojnasobne rozlíšenie ale počet pixelov sa zvečší 4nasobne.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Bude John Ternus skutočne novým CEO spoločnosti Apple?

Apple začal v ostatných mesiacoch stavať do popredia postavu Johna Ternusa, šéfa hardvérového inžinierstva. Vo svojej pozícii je tak prakticky priamo zodpovedný za súčasné produkty firmy. Ozývajú sa však kritické hlasy, podľa ktorých by nemusel byť najlepšou voľbou na nástupcu Tima Cooka.
pokračovanie článku

Knižný tip: Steve Jobs – Zrodenie vizionára

Jediná biografia, ktorá prináša doteraz nezverejnené detaily, vyslúžila si uznanie od tých, ktorí Jobsa poznali najlepšie, a na ktorú pozitívne reagovala aj firma Apple. Napísal ju človek, ktorý mal k Jobsovi blízko ako dlhoročný priateľ a zároveň si ako novinár dokázal udržať profesionálny odstup.