Ošiaľ začína – fanúšikovia už vytvárajú rady pred Apple obchodmi

Tento piatok, 16. marca 2012, bude pre Apple fanúšikov dôležitým dňom. Apple totiž spustí v prvých krajinách predaj nového iPadu tretej generácie. Dlhé rady pred Apple obchodmi pri podobných novinkách nie sú ničím nezvyčajným, to isté platí aj pre ľudí, ktorí pred obchodom stanujú niekoľko dní. Nič sa nemení ani teraz a prví fanúšikovia sa už pomaly zoskupujú pred Apple obchodmi.

Aj keď si na prvý pohľad môžete povedať, že títo ľudia nie sú celkom v poriadku, stanovanie pred Apple Stores môže byť aj celkom dobrý biznis. Často totiž podobní ľudia predávajú svoje miesto v rade za ceny omnoho vyššie ako cena samotného iPadu. Na svoj iPad si možno sú ochotní počkať dlhšie alebo si ho predobjednali cez internet a vďaka predaju miesta v rade pred Apple Storom ho budú mať zadarmo, prípadne ešte s ďalším ziskom.

K nám a našim susedom sa nový iPad dostane o týždeň neskôr, no keďže okrem americkej fanúšikovskej základne u nás chýbajú aj oficiálne Apple Stores, podobné stanovanie pred obchodmi zrejme nehrozí. Minulý rok ste mohli iPad 2 v niektorých obchodoch zohnať aj niekoľko dní po spustení predaja, prvé skladové zásoby sa hneď nevyčerpali, podobne to je s iPhonom.

A čo vy? Chystáte sa stáť pred obchodmi v predstihu alebo ste ochotní si na svoj nový iPad chvíľu počkať?

komentárov
 1. Váhal som s iP3G, váhal som s iP3GS a kúpil som až iP4. Aj to asi tak 4 mesiace po uvedení na náš trh.
  Váhal som s iPad1, váhal som s iPad2 a ak si kúpim “The New iPad”, tak si tiež rozhodne počkám… Nemusím mať vždy všetko hneď a medzi prvými.

  0
  0
 2. uz vidim dalsiu reklamu samsungu ako sa vysmievaju z radov ludi pred apple store, ale tak co uz… kazdy by chcel mat novy ipad :)

  0
  0
 3. vsetkeho z mierou…je to predsa len kus hardware ktory nepotrebuje nakrmit ako pes alebo macka…takze urcite nejaky cas kludne pockam a aj pripadny moj novy iPad na mna urcite pocka bez ujmy na zdravi

  0
  0
 4. Pravdepodobne si kúpim asi Ipad 2, za terajšie ceny je to skvela voľba a zaplatiť o 100 – 130 euro viac za displej a vyšší výkon sa mi neoplatí (LTE a kamera ma vobec nezaujimaju…).

  0
  0
 5. LTE testovali všetci operátori a ešte ho nik nenasadil, dokonca to ani neplánujú … to je jediná smola … platím 35€/mes za mobilný internet a slabá rýchlosť, vysoké obmedzenia …
  Myslím si, že sa budú taktiež aj iný výrobcovia snažiť presadiť zariadenia s LTE a to hlavne po iPhone 5 s LTE, ktorý príde a potom to bude už len otázka krátkeho času, keď v Orange alebo O2 kopne do palice a napadne ho pokryť ak Slovensko. Bojím sa len toho, že ich budú stavať ako “šneci”.
  Takú prespektívu má LTE, ne je nepochopiteľné, prečo všetci ostali len pri teórii.
  PS: (LTE je kompatibilná s 3G)
  PS2: pre porovnanie – rozdiel v LTE a 3G je ako ako medzi DSL(metalikou) a optickým internetom(optikou). Vyššia rýchlosť sťahovania (asi 100Mbit), rýchlejší upload a nižšia odozva … práve odozva je ohromným nepriateľom mobilných internetov …

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť