Apple sprístupnil vývojárom Safari 5.2 pre OS X Lion

Okrem novej generácie operačného systému OS X majú vývojári k dispozícii aj najnovšiu betaverziu Safari 5.2. Táto verzia prinesie používateľom OS X Lion funkcie, ktoré budú štandardne aj v Safari na OS X Mountain Lion. Zásadnou novinkou je zjednotenie polí pre zadávanie adresy a vyhľadávanie tak, ako ho poznáte z konkurenčného Google Chrome. Ďalšou novinkou je zvýraznené miesto pre Reader, ktorý mení farbu z modrej na sivú podľa toho, či je práve k dispozícii, či nie. Okrem toho je pre vyššiu prehľadnosť zvýraznená doména v URL adrese práve zobrazenej stránky.

komentáre
  1. Já bych hrozně chtěl, abych si mohl v Safari nastavit jazyk, který bude prohlížeč odesílat serveru. Systém mám totiž v angličtině (a měnit to nechci) a Safari si toto nastavení bere ze systému. Pak ale stránky, které jsou např. dvoujazyčné, se mi zobrazují v angličtině (stránky školy, eshopy atd) … to je jediný vážný důvod, proč používám Chrome, i když nerad :(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.