Zomrel Steve Jobs

Apple dnes v noci aktualizovalo svoju stránku so správou smrti jej zakladateľa. Steve Jobs zomrel 5. októbra 2011 vo veku 56 rokov.

manželka Laurene a štyri deti oznámili, že Steve zomrel v pokoji v kruhu rodiny. „Vieme, že mnohí z vás budú spolu s nami trúchliť, ale chceme vás požiadať, aby ste rešpektovali naše súkromie v tejto smutnej chvíli.“

Na jeho odchod so smútkom a uznaním reagovali jeho odveký rival Bill Gates, americký prezident Barrack Obama či Mark Zuckerberg.

Na niektorých Apple Storoch na jeho počesť zhasli jabĺčko. Na Manhattanskom Apple Store sa objavil ďakovný list, píše na Twitteri magazín Time. Obchod v San Franciscu je posiaty trúchliacimi a ďakovnými správami. Na zemi ležia sviečky. Vlajky pred centrálou firmy v americkom Cupertine sú stiahnuté na pol žrde.

Steve Jobs si v januári tohto roka zobral dlhodobú dovolenku. Súvisela so zdravotnými problémami, ktoré nadväzovali na rakovinu pankreasu, ktorú Steve Jobs prekonal v roku 2004. Do firmy sa vrátil len na predstavenie iPadu 2. Koncom augusta zostúpil z pozície výkonného riaditeľa. Nahradil ho Tim Cook.

Steve Jobs zomrel Steve Jobs zomrel

Jakub Žitný, Alexander Mravčák

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend