Zemetrasenia oneskorili dodávanie obrazových čipov do iPhonu od Sony, pre iPhone 4 však určené nie sú

Walt Mossberg z All Things Digital v rozhovore s riaditeľom Sony, Howardom Stringerom, možno odhalil dôležitú informácie o budúcej generácii iPhonu. Riaditeľ Sony sa totiž zrejme preriekol a spomenul, že továreň na výrobu obrazových senzorov v Japonsku bola postihnutá cunami, a tak spôsobila aj oneskorenie dodávok pre Apple.

Riaditeľ Sony  

Bude Sony dodávať kvalitné fotoaparáty pre konkurečný telefón?

Zásadnou informáciou však je, že podľa dostupných informácií žiaden zo súčasne predávaných produktov Apple neobsahuje fotoaparát ani žiadnu jeho súčasť vyrobenú firmou Sony. S veľkou pravdepodobnosťou tak môže ísť o obrazové senzory pre budúcu generáciu Apple telefónu, iPhonu 5. Špekulácie už skôr naznačovali, že ten by mohol obsahovať fotoaparát s 8 megapixelmi, pričom výrobcom by mohlo byť práve Sony. Pre iPhone 4 dodáva súčiastky pre fotoaparát firma OmniVision. Vzhľadom na obrovský očakávaný záujem o iPhone 5 by začiatky jeho produkcie v tomto období neboli ničím nezvyčajným.

komentár
  1. Vobec to nemusi byt pre konkurencny telefon. Moze to byt napr. pre novy iPod nano, ktore nebudu vobec 8 Mpix… podla mna cista spekulacia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?