Zaznamenávajte vašu fyzickú aktivitu a žite zdravšie za pomoci nového náramku UP

jawbone-up-1

Firma Jawbone spustila v USA predaj unikátneho doplnku, náramku UP. Spolu s iOS aplikáciou je stvorený na to, aby ste mali prehľad o fyzických aktivitách vo vašom živote. Zaznamenáva váš spánok (kedy chodíte spávať, aký kvalitný je váš spánok), váš pohyb počas dňa (vrátane polohy pomocou GPS, rýchlosti, spálených kalórií a podobne) a ďalšie údaje, vďaka ktorým má prispieť k vášmu zdravšiemu životnému štýlu.

Keďže sleduje váš spánok, umožňuje vám vstávať v ten „správny moment“. Niekedy je totiž lepšie vstať o pár minút skôr z ľahkého spánku, ako neskoršie prebudenie z hlbokého spánku, ktoré vám skazí deň. Vďaka zabudovanému vibračnému motoru vás pri budíku nastavenom na 7:30 môže začať budiť napríklad už o siedmej tak, aby ste boli svieži. Toto umožňujú aj niektoré iOS aplikácie ako napríklad Sleep Cycle.

Jawbone UP náramok

Náramok je vodotesný do jedného metra pod vodou, je z antialergického povrchu a poradí si aj s potom. Mali by ste ho nosiť podľa možností stále a vďaka použitým materiálom by to malo byť pohodlné. Vďaka integrovanému GPS senzoru môžete okrem každodennej chôdze zaznamenávať aj váš beh, ktorý je potom možné porovnať s ostatnými používateľmi, pričom podobne ako cez Nike Plus im môžete posielať rôzne výzvy.

Jawbone UP náramok

Ak sa snažíte stravovať zdravo alebo len chcete mať prehľad o tom, čo za deň zjete, v iOS aplikácii si môžete vaše jedlá fotiť a zaznamenávať aj informácie o tom, ako sa po danom jedle cítite.

Jawbone UP náramok

Po dvoch hodinách nabíjania vydrží náramok 10 dní používania. K iPhonu alebo iPadu sa pripája cez slúchadlový konektor, pripojenie cez Bluetooth k dispozícii nie je. V USA už predaj začal (za 99 USD), do Veľkej Británie sa dostane 17. novembra (za 79 GBP). Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

Viac článkov na tému

Partneri

Inzercia