Za ostatné tri mesiace si telefón s Androidom kúpilo trikrát viac ľudí ako iPhone

nielsen-august-us-smartphones

Podľa výsledkov prieskumu, ktoré prináša Nielsen, si až 56 % ľudí, ktorí si v ostatných troch mesiacoch kupovali smartfón, vybralo zariadenie s Androidom. Predaje BlackBerry a Windows Phone 7 aj naďalej klesajú a strácajú podiel na trhu. Okrem stále väčšieho podielu predaných smartfónov s Androidom tento prieskum ukazuje aj celkový rast predaja smartfónov. V súčasnosti už tvoria až 43 % všetkých telefónov. Čo sa týka predpovedí, Nielsen očakáva opätovný nárast popularity iPhonu medzi novými zákazníkmi po tom, čo Apple predstaví nástupcu iPhonu 4. Keďže tieto výsledky sa týkajú USA, nárast predajov spôsobuje aj pridanie podpory pre ďalšieho mobilného operátora. Naposledy to bol Verizon, ktorý získal aj vlastnú CDMA verziu iPhonu. V súčasnosti sa špekuluje o tom, že iPhone v USA získa aj operátor Sprint.

Viac článkov na tému

7 komentáre v archíve

 1. Vaše meno píše:

  To je teda statisika. informacia ako ze sa predalo tri ktat viac osobnysc aut ako mervedesov. fakt vypovedna hodnota romanticke jeseni.

 2. picko999 píše:

  Mam dojem ze to cislo je len 1krat ⨠ ako sa tam pise a neviem ako ste to pocitali sak ios ostal tak ako mal hodnotenie predtym a Andro stupa na ukor inych znaciek.

 3. NooN píše:

  Som zvedavy odkial je prevzaty clanok…. :) ked si autor ani nespocital cisla.

 4. Sanchez píše:

  Podla mna na tom nie je nic zvlastne… Ludia cakaju na predstavenie noveho iPhone a potom sa rozhodnu ci si kupia iPhone 4, ktory tym padom z najvacsou pravdepodobnostou bude lacnejsi, alebo novy model…

 5. Tuoceľ píše:

  podľa akej matematiky je 56 (podiel Androidu) / 28 (iOS) výsledok 3????

 6. Lens píše:

  Podla akeho kluca ste vypocitali ze 3x viac?

 7. Heh píše:

  by mě zajímalo jaký expert dělá takového statistiky .. mobil s iOS je jen jeden .. zatímco Android má v sobě každý druhý telefón :D nesmyslná statistika ..

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia