Vývojári už majú k dispozícii tretiu betaverziu iOS 5, čo prináša?

Apple sprístupnil vývojárom iOS 5 Beta 3 len včera a hneď sa začali objavovať informácie o novinkách, ktoré táto verzia prináša. Prvou dôležitou novinkou sú rozšírené možnosti nastavení Location Services, teda služieb pre určenie polohy (GPS a údaje z Wi-Fi a mobilných sietí). Doteraz bolo možné v iOS nastaviť, ktoré aplikácie môžu tieto služby používať. V iOS 5 k tomu pribudne možnosť nastaviť, ktoré systémové funkcie ako napríklad vyhľadávania mobilnej siete alebo nastavovanie časovej zóny, môžu použiť Location Services.

Blokovanie roamingu v iOS 5 Beta 3 Vývojári taktiež hlásia, že táto betaverzia priniesla aj všeobecné zrýchlenie systému a znížila napríklad časy otvárania aplikácií a podobne. K zablokovaniu dátového roamingu pribudla v tejto betaverzii aj možnosť zablokovať hlasový roaming. iPhone vám tak zablokuje okrem dát aj telefonovanie v roamingu, čo v prihraničných oblastiach zabráni nečakane vysokým účtom.

Aplikáciu iPod, tak ako sme ju poznali doteraz, budeme v iOS 5 hľadať márne. Namiesto iPodu budú na iPhone a iPade podobne ako na iPode touch samostatné aplikácie Music a Videos. V tejto betaverzii naviac pribudlo upozornenie, ktoré vás oboznámi s tým, že videá (filmy, TV relácie, hudobné videá) boli premiestnené do aplikácie Videos. Rozšírili sa aj možnosti v Safari pre odstraňovanie cookies a iných dát a pribudli aj „Advanced“ nastavenia. Apple okrem toho zmenil aj dizajn ikony Reminders.

iOS 5 Beta 3 zmeny v iPode, Safari a Reminders

Zdroj obrázkov: http://itsalltech.com/…-developers/

Ďalšie podrobnosti o zmenách v iOS 5 Beta 3 nájdete na stránkach It’s All Tech, odkiaľ boli prevzaté aj obrázky.

Ak ste v iOS 5 Beta 3 narazili na iné zaujímavé novinky, ktoré tu neboli spomenuté, môžete sa o ne s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend