Tvorcu videa, na ktorom vidno návštevníkov Apple obchodov, ako pozerajú na Macy, už hľadá aj tajná služba

Na internete sa pomerne rýchlo spopularizovalo nové video, na ktorom máte možnosť vidieť náhodných zákazníkov, ktorí sa v Apple Store v New Yorku pozerajú na Macy. Jeho tvorcom je Kyle McDonald, ktorý na Macy nainštaloval softvér automaticky zachytávajúci fotky. Tie sú potom odoslané priamo Kylovi. Jeho cieľom bolo ukázať, ako nás vidia naše počítače. Urobil aj „výstavu“, kedy sa v Apple Store skutočne začali na Macoch používateľom ukazovať nielen ich vlastné fotky, ale aj fotky ďalších. Väčšina však po vzhliadnutí svojej fotke hneď stláčala Escape.

A ako sa na Mac v Apple Store pozeráte vy?

Aj keď sa to na prvý pohľad zdá byť podareným žartom so zaujímavým výsledkom, už od začiatku bolo jasné, že len tak ľahko sa z toho Kyle nedostane. Nielenže narušil súkromie zákazníkov, ale na počítače, ktoré sú majetkom Applu, nainštaloval nežiadúci softvér, čím mohol poškodiť jeho meno. Okrem Applu má umelec Kyle McDonald problém už aj s tajnou službou.

   

Pre nás je video zaujímavým náhľadom na to, aby sme sa zamysleli, ako vlastne vyzeráme, keď pracujeme s počítačom. S veľkou pravdepodobnosťou sa vo videu žiaden náš čitateľ nenájde, a tak nám narušenie súkromia nemusí vadiť. Ako by sme sa však na toto video pozerali, ak by sme tam videli aj naše tváre? Považujete ho za vtipný žart alebo za vážne narušenie súkromia?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend