Steve Jobs ako riaditeľ Apple končí

Prvý muž Applu pred niekoľkými hodinami rezignoval z pozície výkonného riaditeľa firmy. Verejnosti to oznámil v liste, ktorý je prístupný na stránke Apple.com. Predstavenstvo všetky navrhované zmeny odobrilo. Nahrádza ho teda Tim Cook, ktorý dosiaľ pôsobil ako prevádzkový riaditeľ a vo firme je od roku 1998.

Steve Jobs bude odteraz predseda správnej rady, člen predstavenstva a zamestnanec firmy, ale už viac nie najvyšším v hierarchii. Ako dôvod rezignácie Jobs uviedol, že už viac nedokáže plniť svoje povinnosti a očakávania. V liste tvrdí, že aj naďalej sa chce podieľať na formovaní spoločnosti.

Po neočakávanej správe padli akcie firmy behom pol hodiny z 375 na 350 dolárov, čiže takmer o sedem percent. Do zatvorenia burzy sa im podarilo vyšplhať o niekoľko dolárov vyššie, momentálne majú hodnotu 357 dolárov.

List od Steva Jobsa:

Pre správnu radu Apple a Apple komunitu:

Vždy som vravel, že ak raz nadíde deň, keď už viac nebudem môcť plniť svoje povinnosti a očakávania ako výkonný riaditeľ Apple, budem prvý, ktorý vám do oznámi. Naneštastie, tento deň prišiel.

Týmto rezignujem z pozície výkonného riaditeľa Apple. Rád by som zastával, ak to správna rada uzná za vhodné, funkcie predsedu rady, člena predstavenstva a zamestnanca Apple.

Čo sa týka môjho nasledovníka, –silno doporučujem– odporúčam, aby sme sa držali nášho plánu následnosti a vymenovali Tima Cooka ako výkonného riaditeľa Apple.

Verím, že najsvetlejšie a najinovatívnejšie dni má Apple ešte len pred sebou. A teším sa, ako budem sledovať a prispievať k jeho úspechu zo svojej novej pozície.

V Apple som si našiel niektorých z mojich najlepších priateľov v živote, a ďakujem vám všetkým za množstvo rokov, počas ktorých som mohol pracovať po vašom boku.

Steve

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia