Steve Jobs ako riaditeľ Apple končí

Prvý muž Applu pred niekoľkými hodinami rezignoval z pozície výkonného riaditeľa firmy. Verejnosti to oznámil v liste, ktorý je prístupný na stránke Apple.com. Predstavenstvo všetky navrhované zmeny odobrilo. Nahrádza ho teda Tim Cook, ktorý dosiaľ pôsobil ako prevádzkový riaditeľ a vo firme je od roku 1998.

Steve Jobs bude odteraz predseda správnej rady, člen predstavenstva a zamestnanec firmy, ale už viac nie najvyšším v hierarchii. Ako dôvod rezignácie Jobs uviedol, že už viac nedokáže plniť svoje povinnosti a očakávania. V liste tvrdí, že aj naďalej sa chce podieľať na formovaní spoločnosti.

Po neočakávanej správe padli akcie firmy behom pol hodiny z 375 na 350 dolárov, čiže takmer o sedem percent. Do zatvorenia burzy sa im podarilo vyšplhať o niekoľko dolárov vyššie, momentálne majú hodnotu 357 dolárov.

List od Steva Jobsa:

Pre správnu radu Apple a Apple komunitu:

Vždy som vravel, že ak raz nadíde deň, keď už viac nebudem môcť plniť svoje povinnosti a očakávania ako výkonný riaditeľ Apple, budem prvý, ktorý vám do oznámi. Naneštastie, tento deň prišiel.

Týmto rezignujem z pozície výkonného riaditeľa Apple. Rád by som zastával, ak to správna rada uzná za vhodné, funkcie predsedu rady, člena predstavenstva a zamestnanca Apple.

Čo sa týka môjho nasledovníka, –silno doporučujem– odporúčam, aby sme sa držali nášho plánu následnosti a vymenovali Tima Cooka ako výkonného riaditeľa Apple.

Verím, že najsvetlejšie a najinovatívnejšie dni má Apple ešte len pred sebou. A teším sa, ako budem sledovať a prispievať k jeho úspechu zo svojej novej pozície.

V Apple som si našiel niektorých z mojich najlepších priateľov v živote, a ďakujem vám všetkým za množstvo rokov, počas ktorých som mohol pracovať po vašom boku.

Steve

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend